Дослі́дження опера́цій (ДО) — це дисципліна, що займається розробкою й застосуванням методів знаходження оптимальних рішень на основі математичного моделювання у різних областях людської діяльності. ДО тісно пов'язане з системним аналізом, математичним програмуванням, теорією оптимальних рішень.
ДО — застосування математичних, кількісних методів для обґрунтування рішень у всіх галузях цілеспрямованої людської діяльності. ДО починається тоді, коли для обґрунтування рішень використовується той чи інший математичний апарат.

- Викладач: Єфименко Василь Володимирович
Використання ІКТ у процесі навчання математичних дисциплін
- Викладач: Єфименко Василь Володимирович
- Викладач: Єфименко Василь Володимирович
- Викладач: Єфименко Тетяна Олексіївна
Курс «Системи комп’ютерної математики та їх використання у навчальному процесі» присвячений актуальним питанням комп’ютерної математики, зокрема основам роботи у середовищі сучасних систем комп’ютерної математики Maple та Sage. Метою курсу є набуття студентами навичок та умінь розв’язувати математичні з використання засобів СКМ, що необхідні їм для опанування на старших курсах змістом таких навчальних дисциплін як «Методи обчислень» та «Комп’ютерне моделювання». Окрему увагу приділено основам програмування у середовищі СКМ та питанням використання СКМ у навальному процесі.
Курс складається з двох навчальних модулів. Перший модуль присвячений основам роботи у СКМ Maple. А саме, розглядаються засоби для розв’язування рівнянь, нерівностей, їх систем, окремих задач математичного аналізу, алгебри та геометрії. Засобам побудови графіків у різних системах координат, як на площині на у просторі присвячена окрема тема. Окрема увага приділена також основам процедурного програмування у СКМ Maple.
Другий модуль присвячений вільно поширювальній веб-системі комп’ютерної математики Sage. Розглядаються основні принципи роботи у середовищі Sage, засоби перетворення аналітичних виразів, побудови графіків функцій та функціональних залежностей, розв’язування рівнянь та нерівностей, задач комбінаторики тощо.
Наприкінці кожного модуля передбачено розгляд методів та прийомів використання СКМ у навчальному процесі у школі. Планується розгляд відповідних навчальних ситуацій та їх аналіз.
- Викладач: Єфименко Василь Володимирович
- Викладач: Рафальская Марина